Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Babski Comber 2012

Czym w rzeczywistości jest Babski Comber?                                                                

Według podań, to zabawa ostatkowa organizowana przez kobiety i dla kobiet. Nazwa tej starej tradycji, bo sięgającej średniowiecza, oznacza swawole (combrzyć = swawolić).

Współczesny Babski Comber to impreza, organizowana zazwyczaj w większym gronie, w czasie której panie mogą pośmiać się, pośpiewać, porozmawiać o wszystkim.

Na Babskim Combrze, który jest już tradycyjną imprezą w Grabczoku,  oprócz pań z Grabczoka były również panie w z sąsiednich miejscowości w różnym wieku (grupa ok. 40 kobiet). Dopisał dobry nastrój i świetna zabawa. Utrzymany on był  w klimacie kabaretowym. Pomiędzy artystycznymi występami  zespołu Teatralno – Muzycznego z GOKu z Dobrzenia Wielkiego, który rozbawił uczestniczki i przyczynił się do rozgrzania nastroju tego wieczora,  panie wspólnie śpiewały piosenki,  opowiadały dowcipy, wymieniały  się śmiesznymi spostrzeżeniami oraz  tańczyły. Nie zabrakło również konkursów. W konkursie pn ”ubijanie jaj”  każda uczestniczka  (14 pań) otrzymała  „Schneeschlager” – do ręcznego ubijania jaj, którym to  w jak najkrótszym czasie musiała ubić dwa białka. Najszybszą okazałą się pani Halinka  z Grabczoka. Z ubitych białek panie upiekły  pyszne słodkie ciasteczka. Już tradycjonalnie odbyło się szusowanie na trzy osobowych nartach. Pomimo trzaskającego mrozu który panował tej nocy, panie bawiły się w bardzo  miłej i ciepłej atmosferze.

Za wspaniale spędzony czas i dobrą zabawę pani Sołtys wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękuje i zaprasza wszystkie panie na Babski Comber 2013 !

  Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML