Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ćwiczenia Młodych Ratowników z ratownictwa wodnego

W piątkowe popołudnie, 20.11.2015r. grupa „Młodych Ratowników” z Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu udała się na basen do Namysłowa, aby tam pod opieką instruktorów uczyć się i doskonalić technikę pływania, a także poznać zasady ratowania nad akwenami wodnymi.
Uczniów podzielono na dwie grupy pod kątem umiejętności pływania. Na wstępie przeprowadzono krótką rozgrzewkę, a po niej młodzież z naszego gimnazjum uczyła się oddychania pod wodą i ułożenia ciała na wodzie. Elementami pomocniczymi w kolejnych ćwiczeniach były przybory dodatkowe w postaci „deski” i „makaronu”, które pozwalały uczniom utrzymać się na wodzie i doskonalić technikę pływania. W dalszej części grupa „Młodych Ratowników” ćwiczyła elementy ratownictwa i asekuracji osób potrzebujących pomocy z wykorzystaniem koła ratunkowego.
Na koniec uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu skorzystali z „biczów szkockich” i jaccuzi. Wyjazd był w pełni udany.

Przypomnijmy: We wrześniu tego roku przy Publicznym Gimnazjum w Zagwiździu ruszył innowacyjny program „Młodzi Ratownicy”, gdzie uczniowie zaznajamiają się z pracą straży, pierwszą pomocą, a także poprawiają swoją motoryczność. Wyjazd na basen poszerzył ich praktyczną wiedzę na temat ratownictwa wodnego.
Niektórzy uczniowie niczym Pan Jezus próbowali nawet nauczyć się chodzić po wodzie, a na zdjęciach widać było, że całkiem nieźle im to wychodziło ;)


Tekst i fotorelacja: Tomasz Długosz
 

 

 

Wersja XML