Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY

Zachęcamy do odwiedzania serwisu www.mikroporady.pl. Znajdą tam Państwo bezpłatne porady dla początkujących firm – wzory umów, regulaminów, instrukcji, aktualne orzecznictwo, uwagi i komentarze. Zarejestrowani użytkownicy serwisu otrzymują bezpłatnie cotygodniowy biuletyn z nowymi poradami według aktualnie obowiązującego stanu prawnego.

 

 • Do 30 grudnia 2022 r. każdy płatnik składek ma obowiązek założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

  Logo_zus.png
  Szanowni Państwo, do 30 grudnia 2022 r. każdy płatnik składek ma obowiązek założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę. PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).
  Data publikacji: 08-11-2022 12:27
 • Ogłoszenia przedsiębiorców

  meeting-g0b2bb68f2_640.png
    Oferty pracy otrzymane od przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Murów.  
  Data publikacji: 26-04-2022 14:18
 • Uwaga przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych

  Info.jpeg Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż w dniu 30 września 2020 r. upływa termin zapłaty III raty opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.
  Data publikacji: 21-09-2020 16:30
 • Naukowe spotkanie NCBR dla Firm - wsparcie przedsiębiorców z POIR

  ncbr.jpeg
       7 listopada w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR dla Firm - wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedsiębiorcy z regionu będą mieli możliwość uzyskania praktycznej wiedzy jak zdobyć dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację innowacyjnych projektów.  
  Data publikacji: 25-10-2019 10:02
 • Opolski ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy

  logo_ZUS_zielone.jpeg
  Od 23 do 27 września opolski ZUS zaprasza przedsiębiorców na darmowe szkolenia, warsztaty i dyżury ekspertów. To specjalna oferta przygotowana z myślą o przedsiębiorcach i pracodawcach z regionu. Zatrudniasz cudzoziemców lub delegujesz pracowników za granicę? - to tylko niektóre kwestie jakie objaśni ZUS opolskiemu biznesowi. Tydzień Przedsiębiorcy to impreza nie tylko dla pracodawców, ale również do księgowych, kadrowych, menadżerów i pracowników, w tym cudzoziemców. Na darmowe konsultacje mogą też liczyć początkujący w biznesie oraz ci, którzy planują prowadzić działalność gospodarczą.
  Data publikacji: 16-09-2019 11:16
 • Indywidualne konsultacje wniosków

  plakat indywidualne konsultacje 2.jpegStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak serdecznie zaprasza na bezpłatne indywidualne konsultacje w ramach realizacji Planu Komunikacji na rok 2019 dot. naborów 17/2019 - 23/2019. W celu umówienia się należy przesłać formularz udostępniony poniżej na adres e-mail: lgd@stobrawskiszlak.pl bądź skontaktować się telefonicznie pod numerem 667 983 631; 723 974 261. 
  Data publikacji: 10-05-2019 08:17
 • LGD ogłosiło nabory na rok 2019

  PLAKAT NABORY.jpegStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak w dniu 07.05.2019 r. ogłosiło nabory na 7 przedsięwzięć (więcej informacji w dalszej części tekstu). Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy również do uczestnictwa w planowanych szkoleniach oraz zgłaszania się na indywidualne konsultacje. Termin składania wniosków trwa od 21.05. do 10.06.2019 r.
  Data publikacji: 09-05-2019 09:24
 • Zaproszenie na konferencję dla przedsiębiorców

  zaproszenie PSI dla przedsiebiorcow Opole.jpeg
  Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” 14 maja 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu organizuje spotkanie promocyjno-informacyjne programu „Polska Strefa Inwestycji”. Spotkanie ma na celu w sposób skonsolidowany przedstawić przedsiębiorcom z województwa opolskiego dostępne formy wsparcia, zarówno płynącego z ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, jak pomocy regionalnej, rządowej i ze środków unijnych oraz aktualnej sytuacji na rynku pracy. W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w spotkaniu, zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja br.  
  Data publikacji: 06-05-2019 11:21
Wersja XML