Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Imprezy i wydarzenia

 • 25 Finał WOŚP w Zagwiździu - relacja

  Brak opisu obrazka
  Sztab WOŚP Zagwiździe dziękuje wszystkim, którzy wspierają działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab zebrał w tym roku 6.712,09 zł, tym samym uzbierana kwota jest wyższa od zebranej podczas poprzedniego finału. "Serdecznie dziękujemy za wszelkie datki, te małe i te duże. Osiągnięte kwoty podczas tegorocznej licytacji przeszły nasze najśmielsze wyobrażenia" - relacjonują członkowie sztabu. Zapraszamy do galerii zdjęć.
  Data publikacji: 18-01-2017 14:31
 • Mikołajki 2016 - rekordowa ilość paczek i mnóstwo radości

  Brak opisu obrazka
  To już 13 rok akcji, która odbywa się na terenie gminy Murów. W tym roku ustaliliśmy rekord w ilości 150 paczek, które trafiły dzięki ofiarodawcom do podopiecznych Domu Dziecka w Chmielowicach, Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowej oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Od samego początku filarem zbiórki są strażacy z jednostek OSP terenu Gminy Murów. To oni przeprowadzają wszystkie działania związane ze zbiórką i kolejno z przekazaniem darów dla potrzebujących.
  Data publikacji: 13-12-2016 08:14
 • Sadzenie przydrożnej alei w Dębińcu

  Brak opisu obrazka
  Pod koniec listopada br. w ramach projektu pn. “Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony bioróżnorodności w województwie opolskim” Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych w ramach RPO WO na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa V, "Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego", działanie 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej wykonał nasadzenia drzew przy drodze gminnej w Dębińcu w ilości 80 szt. z gatunku lipa drobnolistna. Nasadzenia mają na celu pokazanie modelowej realizacji zaleceń programu zadrzewieniowego w zakresie tworzenia nowych alei lub uzupełniania starych.
  Data publikacji: 07-12-2016 12:26
 • Założenie sadu tradycyjnych odmian drzew owocowych

  Brak opisu obrazka
  W czwartek, 27.10.2016 r. w ramach projektu pn. “Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego” zasadzono na placu Publicznego Przedszkola w Starych Budkowicach 17 drzew owocowych tradycyjnych i rodzimych odmian charakterystycznych dla naszego regionu. Powstający sad tradycyjnych odmian drzew owocowych jest jednym z 33 sadów zakładanych w całym województwie opolskim.  
  Data publikacji: 31-10-2016 09:40
 • Rozpoczęcie sezonu obserwacji astronomicznych

  Brak opisu obrazka
  W ubiegły czwartek, 13.10.2016 r. w Gminie Murów rozpoczął się tegoroczny sezon obserwacji astronomicznych. Wraz z zespołem Wirtualnej Akademii Astronomii (mgr M. Szpanko, mgr A. Czaiński, dr K. Książek) do kompleksu zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu przyjechali na nocne obserwacje astronomiczne uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej 20 w Opolu i Publicznej Szkoły Podstawowej 21 w Opolu. Uczniowie wysłuchali wykładu, obserwowali piękny Księżyc i zachodzącego Marsa. Kolejne obserwacje astronomiczne planowane są na środę, 03.11.2016 r.
  Data publikacji: 21-10-2016 09:14
 • Śladami dziedzictwa kulturowego Rozmierzy

  Brak opisu obrazka
  W niedzielę, 09.10.2016 r. grupa mieszkańców Gminy Murów brała udział w projekcie pt. „Lernen wir Rosmierz, seine Geschichte und seine Bewohner kennen”, który został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Projekt umożliwił wymianę kulturową pomiędzy mieszkańcami Gminy Murów oraz mieszkańcami Gminy Strzelce Opolskie. Tytułowy projekt jest bezpośrednią i logiczną kontynuacją zrealizowanego przez koło DFK Rozmierz i koło DFK Izbicko projektu w ramach którego blisko 50 osób z Gminy Strzelce Opolskie poznało w maju 2016 rok zasoby dziedzictwa kulturowego Gminy Murów.
  Data publikacji: 19-10-2016 11:50
 • Gimnazjum posprzątało Budkowiczankę

  Brak opisu obrazka
  Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu włączyło się do tegorocznej akcji „Sprzątania Świata”, a miała ona niecodzienny wymiar. Przy współpracy szkoły i firmy „Kajaki Zagwiździe” zorganizowano w piątek, 16.09. w trakcie spływu kajakowego sprzątanie rzeki Budkowiczanka. Akcję rozpoczęli uczniowie klasy III B, którzy od „Portu Grzęda” przez Morcinek dotarli do przystani w Zagwiździu naprzeciw Publicznego Gimnazjum. „Skarbami” były między innymi plastikowe słupy drogowe, butelki, puszki, a także część ławeczki (!) do ćwiczeń siłowych.
  Data publikacji: 21-09-2016 12:26
 • Gminne Biegi Przełajowe 2016 w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

  Brak opisu obrazka
  Na leśnych drogach Zagwiździa rozegrane zostały 15.09. Gminne Biegi Przełajowe w których wystąpiło 90 uczniów z trzech szkół naszej gminy: PSP Murów, PSP Stare Budkowice i PG Zagwiździe. Dzieci i młodzież startowały w osobnych kategoriach dla dziewcząt i chłopców z podziałem na roczniki zgodnie z systemem przyjętym Szkolny Związek Sportowy. Biegi Przełajowe były częścią programu akcji Europejskiego Tygodnia Sportu.
  Data publikacji: 21-09-2016 11:46
Wersja XML