Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Archiwum 2019 Grabczok

 • Życzenia Bożonarodzeniowe

  kartka bożonarodzeniowa.jpeg
       Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku życzy Sołtys i Rada Sołecka wsi Grabczok.   kartka bożonarodzeniowa.jpeg
  Data publikacji: 18-12-2019 14:29
 • Spotkanie Bożonarodzeniowe DFK Grabczok

  zdjęcie główne.jpeg
       W niedzielę 8 grudnia 2019 r. w  świetlicy wiejskiej w Grabczoku zarząd Mniejszości Niemieckiej zorganizował spotkanie bożonarodzeniowe.  
  Data publikacji: 18-12-2019 14:39
 • Obchody dnia św. Marcina

  zdjęcie główne.jpeg
        W poniedziałek 11.11 w naszej miejscowości odbyły się obchody dnia św. Marcina. Orszak ze św. Marcinem w asyście dzieci z lampionami wyruszył o 14:30. Podczas przemarszu rozdawano wszystkim mieszkańcom Marcińskie rogale. Została przedstawiana krótka inscenizacja z życia św. Marcina w którą postać wcieliła się Pani Karolina Fedorowicz na koniu Giwrmek ze stajni Pani Magdaleny Jaworskiej z Grabczoka, postać Żebraka przedstawiał Amadeus Kinder zaś  narratorem była Klaudia Nanko. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy orszaku udali się na ognisko i pieczone kiełbaski. Było też pyszne ciasto i ciepłe napoje. Został rozstrzygnięty konkurs na własnoręcznie przygotowany lampion. Miejsce I Maksymilian Ogrodnik, II miejsce   Oliwia Ogrodnik  III miejsce Gracjan Joniec. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Pani Magdalena Gleń przygotowała dla dzieci gry i zabawy których nie było końca… Atmosfera spotkania była niesamowita. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wszystkich osób, które były zaangażowane w przygotowaniach tego wydarzenia, sponsorom oraz TSKN na Śląsku Opolskim za dofinansowanie tego przedsięwzięcia.   Tekst – Sołtys Klaudia Gustaw Fotorelacja – Marek Raszkiewicz.
  Data publikacji: 19-11-2019 12:06
 • Obchody dnia Św. Marcina

  plakat - Marcian 11.11.2019.jpeg
      Sołtys, Rada Sołecka, OSP oraz DFK Grabczok serdecznie zapraszają na obchody dnia Św. Marcina, które odbędą się 11 listopada 2019 r. w miejscowości Grabczok /więcej informacji na plakacie/.
  Data publikacji: 25-10-2019 09:29
 • Zakończenie wakacji 2019 – relacja

  zdjęcie główne zoo.jpeg
  W czwartek 29.08 dla wszystkich naszych dzieci odbyła się jednodniowa wycieczka do Zoo do Wrocławia. Tego dnia nasi uczestnicy wycieczki doznali niesamowitych przeżyć, tyle pięknych ptaków, płazów i gadów oraz dzikich zwierząt w jednym miejscu a do tego wszystkiego Afrykarium, to już w ogóle była bajka… Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym to pierwsze oceanarium w Polsce. Unikatowy na skalę europejską obiekt prezentuje  faunę i florę Czarnego Lądu.  
  Data publikacji: 03-09-2019 09:17
 • Dożynki wiejskie 2019

  zdjęcie główne2.jpeg
        W niedzielę 25.08 w naszej miejscowości odbyły się Dożynki wiejskie. Wszystko zaczęło się o godz. 9:00 u gospodarzy dożynek, którymi byli  Państwo Edyta i Ryszard Nanko   W ceremonii dożynkowej najważniejsza jest korona. Korona dożynkowa nazywana jest  plonem, ponieważ symbolizuje wszystkie zebrane plony oraz urodzaj Po uroczystym poświęceniu korony dożynkowej  i chleba przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Mroza, udaliśmy się do kościoła na mszę dziękczynną za tegoroczne plany.
  Data publikacji: 02-09-2019 11:24
 • Dożynki Wiejskie w Grabczoku

  dry-275960_1920.jpeg
       Sołtys, Rada Sołecka, Rada Parafialna Mniejszość Niemiecka, Grupa Odnowy Wsi , OSP Grabczok oraz Starostowie  Dożynek Zapraszają na Dożynki Wiejskie w Grabczoku w niedzielę 25 sierpnia 2019 r.  
  Data publikacji: 21-08-2019 12:44
 • Remont kościelnego dachu

  2019_Grabczok_remont_pokrycia_dachowego (4).jpeg
  Od poniedziałku 08 lipca br. rozpoczęły się prace remontowe dachu na naszym kościele. Tak wielka inwestycja finansowa dla naszej malutkiej miejscowości jest dużym wyzwaniem dla wszystkich naszych mieszkańców. Prace związane z odnowieniem poszycia dachowego, zostały zaplanowane już jakiś czas temu. Zebranie odpowiedniej sumy na realizację przedsięwzięcia trwało kilka lat. Cieszymy się bardzo, że w końcu inwestycja  ruszyła...
  Data publikacji: 18-07-2019 07:47
Wersja XML