Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

I Obserwacje astronomiczne

W ramach projektu utworzona została na serwerach Uniwersytetu Opolskiego Wirtualna Akademia Astronomii (WAA) kształcąca na 3 poziomach edukacyjnych:

- podstawowym
- gimnazjalnym
- ponadgimnazjalnym.

Link do strony WAA: kliknij tutaj.
Relacja z obserwacji w Zagwiździu: kliknij tutaj.


Kompleks zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu z otaczającym go terenem, jest jednym z 2 obiektów na Opolszczyźnie obok siedziby Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy, który oferuje dogodne warunki na przeprowadzenie obserwacji astronomicznych na poczet projektu.    

Czwartkowy przyjazd licealistów z I LO w Brzegu, przedstawicieli organizatorów oraz astronomów rozpoczął cały cykl spotkań i wykładów w kompleksie huty.

Nadmienić należy, iż konsorcjum "Opolski Odkrywca Światów", który podjął się organizacji projektu, składa się z Uniwersytetu Opolskiego (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki) i Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Projekt "Internetowy Odkrywca Światów – i Ty możesz zostać Kopernikiem” finansowany jest w ramach przedsięwzięcia Ministra „Ścieżki Kopernika” ze środków na realizację projektu systemowego „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi oraz ich wynikami” (Poddziałanie 1.1.3), realizowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Fotorelacja z czwartkowego spotkania w Zagwiździu:
 

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

Wersja XML